Náhodné foto
Aktuální info
    Náš nový projekt a cestovatelský web Wild Camping TIPs. Databáze spacích míst z celého světa.
    Tomáš Mähring rozjel "fotoweb" s možností objednat jeho nejlepší autorské fotografie jako fotoobrazy nebo pouze prohlédnout výběr jeho fotek z cest, samozřejmě nechybí ani fotografie Norska.
    Naše maniacká produkce má nový web s kompletní nabídkou jak natáčení videí a postprodukce, tak služeb týkajících se zvuku a nahrávání hudby, fotografie, grafiky a designu, tvorby webových stránek, překladů a tvorby titulků, ...
    Recepty, které vás baví nejen jíst, ale i číst. To je online kuchařka s recepty Paní Čuby. Nevěříte?
Rubriky
Podporujeme / Support
Počásko u Sjoy
Film (léto 2010)

Vzniknou hned dva filmy:

1) “Dokument” a sestřih ze 14. ročníku Sjoa River Festivalu 2010. Bude doplněn rozhovory s osobnostmi celého světa, které sem na festival přijíždí. Především věnujeme pozornost závodu na řece Store Ula, na Sjoe na úseku Amot a Riksanlegget, freestylu a novému team race, který ve spolupráci s Nory chystáme my.

2) Dokument o řece Sjoa, o životě v jejím údolí a krásách národního parku Jotunheimen, kde pramení. Jak již název naší H2Omaniaks production napovídá, v dokumentu bude cílem ukázat lidem, široké veřejnosti, co to vlastně znamená být guid, jestli se tím dá živit, jací to dělají lidé (většinou to jsou lidé z celého světa a téměř vždy je to velmi zajímavá osobnost), to vše ve spojení s řekou Sjoa a jejím údolím.

__________

O řece Sjoa - královna řek

Nejoblíbenější raftovací řeka v Evropě, v překladu znamená třpytivá. Pramení v pohoří v národním parku Jotunheimen, kde se tisíce potůčků stékají do jezera Gjende. Cestou potkává řadu vodopádů a překrásných soutěsek, např. Ridderspranget. Pozastavuje se v  jezerech Ovre a Nedre Sjodalsvaten, proto není Sjoa, oproti jiným ledovcovým řekám, tak chladná. Za úsekem pojmenovaným Åsengjuvet (nebo také Grand Canyon Sjoa) se nachází raftovací část, tzv. Playrun. Kus pod ním je přírodní slalomová trať, na které se jelo juniorské MS. Pod slalomovou tratí následuje ještě 3 km dlouhá velmi divoká soutěska a po svém 98 km dlouhém putování se Sjoa vlévá do řeky Lagen ve městě Sjoa.

__________
O Sjoa river festivalu

V roce 2010 půjde již o 14.ročník tohoto týdenního vodáckého festivalu, na který se sjíždí vodáci z celého světa. Jak špičkoví kajakáři, tak rafteři, ale i „jen“ turisti. Po celý týden je připraven program pro širokou vodáckou veřejnost v podobě různých kajakových kurzů a testů záchrany, program doplňují koncerty a párty. Celý týden vrcholí dvěma extrémními závody na úseku Sjoy - Amot a na řece Store Ula.

Ula Extreme race V roce 2009 byl tento závod po dlouhé době obnoven a rozhodně stál zato. Jede se v Národním parku Rondane po dlouhých a prudkých skalních plotnách, tzv slajdech, na závěr závodníky čeká 5 metrový vodopád. Jde o tzv. “downriver”, tedy sjezd daného úseku po jednom a na čas. Vítěz opět vyhraje 10 000NOK.

Amot - „Sweet Rumble race“ je závod o cennou pozlacenou trofej, o prize money a především o titul nejlepšího závodníka na tomto velmi divokém a nebezpečném úseku. Řeka Sjoa se tu sevře do soutěsky úzké pouhých 5-10 metrů, díky množství vody je tu hluboko až 10 metrů a i díky tomu tu řeka dělá neuvěřitelné věci a obrovské vlny a válce. Kvalifikace se jede po jednom na čas, do finále pak postupuje prvních 16 a ti se utkají v kajakkrosu (start po 4, první dva postupují do dalšího kola). Jede se stylem „vítěz bere vše“ (10 000NOK)

Kajakkros Riksanlegget -  neboli kajakros pro každého - jedná se o závod na lehčím úseku, kde mohou startovat závodníci, kteří si netroufají na závod v soutěsce Amot.

Jølgen Freestyle Competition - závod ve freestylu na divoké vodě, na jedné z nejlepších vln v Evropě na řece Otta o údolí vedle.

A pokud půjde vše podle plánů, tak v roce 2010 ještě přibude neobvykle dlouhý team race - viz Sjoa team race.

Z natočených materiálů také připravíme několik reportáží pro cestovatelský pořad ČT Objektiv.

Na fotce v záhlaví nyní můžete vidět jezero Gjende

Nově na H2Omaniaks
BlueBoard.cz
Kontakt
H2Omaniaks, o.s.
Czech Republic
GSM: +420 724 144 493

WEB: www.h2omaniaks.com
ISSN: 1803-6295
About H2Oteam
Translate to


More...