Náhodné foto
Aktuální info
    Náš nový projekt a cestovatelský web Wild Camping TIPs. Databáze spacích míst z celého světa.
    Tomáš Mähring rozjel "fotoweb" s možností objednat jeho nejlepší autorské fotografie jako fotoobrazy nebo pouze prohlédnout výběr jeho fotek z cest, samozřejmě nechybí ani fotografie Norska.
    Naše maniacká produkce má nový web s kompletní nabídkou jak natáčení videí a postprodukce, tak služeb týkajících se zvuku a nahrávání hudby, fotografie, grafiky a designu, tvorby webových stránek, překladů a tvorby titulků, ...
    Recepty, které vás baví nejen jíst, ale i číst. To je online kuchařka s recepty Paní Čuby. Nevěříte?
Rubriky
Podporujeme / Support
Počásko u Sjoy
Sjoa team race

Myšlenka: připravit „team race“ na úseku dlouhém 34km, přes Assengjuvet nebo-li Grand Canyon, Playrun až nad slalomovou trať a tím přidat Sjoa river festivalu další zajímavou soutěž. Zatím takový závod pro tento typ plastových lodí nemá ve světě obdoby, jezdí se maximálně půlhodinové team race závody, zde závodníci pojedou přibližně třikrát déle.

Cíl: Připravit závod zajímavý nejen pro profíky, kteří závodí na Amotu a na Store Ule, ale i pro kajakáře, kteří si na vodu obtížnosti WW5 netroufají. Zároveň udělat závod zajímavý i pro profíky, vzhledem k délce úseku si tu bude moc sáhnout na dno sil podstatně širší cílová skupina. Udělat závod, na který závodníci nezaplatí startovné a za 2 minuty jízdy bude po všem. Udělat závod, na který účastníci nezapomenou.

Obtížnost: WW2 – WW3 (2 místa WW4) (stupnice obtížností divoké vody je od WW1 = lehká voda až po WW6 = hranice sjízdnosti)

Předpokládaná doba jízdy: 1,5 hodiny

Pravidla: typ lodí pouze tzv. „creekovky“ (což je speciální typ plastového kajaku ke sjíždění extrémních řek, přejí a vodopádů). Jízda po tříčlenných skupinkách. V každé skupince se závodníci musí vzájemě hlídat a jistit, což je základ každé jízdy na divoké vodě – v případě, že jeden má problém, zbylí dva mu pomůžou, případně musí počkat, nesmí pokračovat dál. Tým, který dojede do cíle nejrychleji vyhrává.

__________
O závodě budou natočené záběry také v chystaných filmových výstupech, podrobněji v sestřihu z Sjoa River Festivalu, lehce potom také v dokumentu o řece Sjoa. Viz rubrika film (léto 2010).

Na fotce v záhlaví nyní můžete vidět jezero Gjende

Nově na H2Omaniaks
BlueBoard.cz
Kontakt
H2Omaniaks, o.s.
Czech Republic
GSM: +420 724 144 493

WEB: www.h2omaniaks.com
ISSN: 1803-6295
About H2Oteam
Translate to


More...